Działania windykacyjne muszą cechować się wysokim poziomem etyki. Norden Polska, od początku swojej działalności stosuje się do kodeksów etycznych branży windykacji i finansów.

Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami stworzył Instrukcję Dobrej Windykacji, jest to zbiór zasad i uwag dotyczących działań windykacyjnych. Instrukcja ta obejmuje miedzy innymi godziny kontaktów, ich formy oraz częstotliwość, do których zawsze się stosujemy.

Związek Przedsiębiorstw Finansowych, opublikował Zasady Dobrych Praktyk, które nie tyczą się jedynie branży windykacyjnej ale również firm pożyczkowych czy banków. Zasady Dobrych Praktyk to nie tylko etyczny kodeks sektora finansów ale również zbiór wartości jakimi powinny kierować się firmy tej branży.

Rzetelna realizacja postanowień zasad etyki zawodowej sprawia, że nasza firma buduje zaufanie zarówno u dłużników jak i u naszych klientów.

Nasze uprzejme i stanowcze działania windykacyjne sprawiają, że relacje pomiędzy kontrahentem a dłużnikiem i wierzycielem pozostają dobre. Pozwala to na kontynuowanie współpracy w przyszłości.

W wyborze firmy windykacyjnej warto kierować się także etycznym aspektem jej działalności. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach kiedy planujemy zachować dobre relacje i kontynuować współpracę z dłużnikiem

Więcej informacji o etyce zawodowej, odnajdziecie na stronach Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami oraz Związku Przedsiębiorstw Finansowych

pl_PLPolish
pl_PLPolish